Życiorys z Pazurem. Postaw na Kreatywność

Jak napisac dobry życiorys

Potencjalny pracodawca szuka, przede wszystkim, kompetentnego pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami a często też ze szczególnymi cechami osobowości. Nieważne jak bardzo Twoja aplikacja będzie wyjątkowa, jeśli brak ci wymaganych kompetencji, nie dostaniesz pracy. Choć, fakt, Twoje CV zostanie zauważone w morzu innych dokumentów aplikacyjnych. Jeśli masz nie tylko wymienione w ogłoszeniu sprawności ale i ciekawą osobowość, wtedy warto pomyśleć jak się wyróżnić, żeby nie przepaść w tłumie. Postaw na interesujące curriculum vitae, które nie przejdzie bez echa. Oczywiście pełne konkretów i istotnych danych, ale jednak trochę inne niż szablonowa reszta. Wyraź się poprzez swój życiorys.

Szukanie zatrudnienia to żmudna i czasochłonna praca. Życiorys i list motywacyjny to podstawowe narzędzia w tej pracy. Dlatego poświęć czas na przygotowanie dobrych dokumentów aplikacyjnych, żeby owocowały i pracowały na Ciebie. Zdarza się bardzo często, że wyślemy setki CV-ek i nic. Żadnego odzewu ze strony pracodawcy, nikt nie oddzwania i nie zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną. Wmawiamy sobie, że nasza, świetna skądinąd, aplikacja została najpewniej zignorowana przez pracowników działu rekrutacji z lenistwa ponieważ dostali za dużo dokumentów do przejrzenia i nie chciało im się po prostu wszystkich czytać lub też bezmyślnie, albo być może zgubili naszą aplikację. W rzeczywistości taka sytuacja należy do rzadkości. Przecież właśnie dla dobra pracodawcy selekcja otrzymanych życiorysów musi zostać przeprowadzana jak najlepiej, żeby wyłonić dobrego kandydata i wartościowego pracownika. Między bajki należy raczej włożyć opowieści o niekompetencji i indolencji Działów HR. Jeśli ktoś pragnie monitorować losy swojego curriculum vitae, jest to możliwe. W tym celu powstała dedykowana usługa internetowa o nazwie CV-raport. Pozwala ona na sprawdzenie co dzieje się z nadesłaną przez nas aplikacją – czy została ona przeczytana a nawet ile razy to miało miejsce.

Masz wiele do zaoferowania potencjalnemu pracodawcy? Daj temu wyraz. Wyróżnij się. Postaw na kreatywność. Znajdź pomysł na skutecznie zaprezentowanie siebie w curriculum vitae oraz uatrakcyjnienie swojego życiorysu, żeby rzucał się w oczy. Każdy z nas słyszał pewnie o kandydatach reklamujących się na billboardach. Popularne stało się nagrywanie video CV. W niektórych branżach, szczególnie artystycznej, graficznej czy reklamowej, oryginalna aplikacja i niekonwencjonalny sposób autoprezentacji staje się wymogiem. W powodzi życiorysów, unikatowe dokumenty lub zaskakujący pomysł przedstawienia swojej kandydatury, to jedyna szansa na zostanie zauważonym i wyłowionym spośród setek innych. Jedyna w swoim rodzaju aplikacja to dla pracodawcy przedsmak Twoich możliwości i kreatywnego potencjału. Na pewno nie przejdziesz bez echa. Choć specjaliści mają mieszane uczucia co do 'kreatywnych’ CV-ek. Według nich, przede wszystkim, liczy się zawartość i konkretne umiejętności a nie forma. To właśnie doświadczenie zawodowe i wymagane kompetencje zadecydują o przyjęciu kandydata, a nie bajery. Choć trzeba przyznać, że dzięki 'pazurowi’ staje się ono zauważalne i sprawi, że rekruter zainteresuje się kandydatem. Pamiętaj, żeby forma nie przysłoniła treści i Twojej osoby. Forma ma jedynie służyć zaprezentowaniu treści.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed